SEKCJA PSYCHOTRAUMATOLOGII

Sprawy bieżące

Egzaminy

Literatura

Władze sekcji
Zarząd Sekcji Naukowej Psychotraumatologii

Jolanta Zboińska

Przewodnicząca

Emilia Dykty

Wiceprzewodnicząca

Marcin Bednarz

Sekretarz

Komisja Certyfikacyjna Sekcji Naukowej Psychotraumatologii

Dr Lidia Chylewska-Baraka

Przewodnicząca

Beata Kaczmarek

Agnieszka Ciećwierz

Komisja Rewizyjna Sekcji Naukowej Psychotraumatologii

Anna Krzymińska Kędzior

Przewodnicząca

Marlena Świdrowska

Dr Lidia Chylewska Barakat

Komisja Etyczna Sekcji Naukowej Psychotraumatologii

Beata Kaczmerek

Przewodnicząca

Aleksandra Granica Bieranowska

Członkostwo w sekcji

Członkostwo Sekcji Naukowej Psychotraumatologii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej


Członkiem zwyczajnym może być osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozbawiona praw publicznych – popierająca cele Sekcji Naukowej Psychotraumatologii PTPK, która ukończyła studia na poziomie magisterskim (humanistyczne, medyczne lub pokrewne), złoży pisemną prośbę o przyjęcie do Sekcji i dodatkowo uzyskała certyfikat Psychotraumatologa Psychoterapeuty nadany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej lub Polską Federację Psychotraumatologii i/lub Instytut Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS w Monachium.


Zarząd Sekcji Psychotraumatologii PTPK może także przyjąć na członka zwyczajnego osobę będącą członkiem innego stowarzyszenia psychotraumatologii, spełniającego wymagania specjalisty w Unii Europejskiej, odstępując od przeprowadzenia procedury kwalifikacyjnej.


Członkiem nadzwyczajnym może być osoba, która ukończyła studia na poziomie magisterskim (humanistyczne, medyczne lub pokrewne), która złoży pisemną prośbę o przyjęcie do Sekcji i dodatkowo spełnia poniższe warunki:

 

  1.  jest w trakcie Całościowego Szkolenia z Psychoterapii Psychotraumatologicznej obejmującego 3 etapy (Psychotraumatologię Praktyczną, Wprowadzenie do Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Psychotraumatologię Psychoterapeutyczną) realizowanego przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii, bądź je ukończyła uzyskując dyplom;

  2. jest w trakcie wypełniania wymogów do ubiegania się o certyfikat Psychotraumatologa Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej lub Polskiej Federacji Psychotraumatologii lub Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS w Monachium.

 

Członkiem wspierającym może być krajowa lub zagraniczna osoba fizyczna lub prawna, popierająca cele Sekcji, która zadeklarowała na jej rzecz pomoc finansową lub rzeczową. Osoba prawna działa w Sekcji przez swojego przedstawiciela.


Członkiem kandydatem może być osoba, która ukończyła studia na poziomie magisterskim (humanistyczne, medyczne lub pokrewne), złoży pisemną prośbę o przyjęcie do Sekcji i dodatkowo deklaruje chęć podjęcia szkolenia certyfikacyjnego w rekomendowanym przez Sekcję podmiocie szkolącym.


Członkiem honorowym może być osoba fizyczna szczególnie zasłużona dla Sekcji Psychotraumatologii PTPK lub rozwoju psychotraumatologii, działająca zawodowo i/lub naukowo w tym obszarze, pomagająca osobom po przeżyciach traumatycznych.

 

Lista afiliowanych ośrodków szkoleniowych w zakresie psychotraumatologii
psychoterapeutycznej Sekcji Psychotraumatologii PTPK:
Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii
Ul. Brzozowa 15
80-243 Gdańsk


Dokumenty prosimy kierować:
Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej Sekcja Naukowa Psychotraumatologii
ul. ……………………………………z dopiskiem: Komisja Certyfikacyjna
Więcej informacji na temat certyfikatów i procedur tel. ……………………

ptpk specjalizacja psychologia kliniczna

Opis szkolenia

Koncept szkolenia z Psychotraumatologii oferowany przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii jest efektem niemal 20 letniej współpracy Fundacji PCP oraz Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej „Kirinus” w Monachium która była
możliwa dzięki zaangażowaniu ekspertów z zakresu psychotraumatologii: dr Alfredowi Walterowi oraz Pani Elżbiecie Briz.

Wymagania do certyfikacji

Regulamin nadawania Certyfikatu Psychotraumatologa Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychotraumatologii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej